Koertega on võimalik harrastada väga paljusid tegevusi. On see siis mõni rahvuslik (kodumaine) või rahvusvaheline spordiala, näitustel käimine, kelgu vedamine või suisa koeraga päris töö tegemine- pimeda juhtkoerad näiteks. Enda ja koera lõbuks võib ka trikke õpetada. Koeral ei ole ehk erilist vahet mida talle koolitatakse, tähtis on et temaga tegeletakse.

Kõik eelpool nimetatud tegevused vajavad õppimist ja õpetamist nii koera omanikule (profid räägivad koerajuhtidest) kui ka koerale. Meie klubis keskendutakse põhiliselt sportimisele ehk erinevatele spordialadele- agility, rallikuulekus, KK ehk kuulekus ning IGP (rahvusvaheline koerte kolmevüistlus) aladele- jälg, kuulekus, kaitse. Abi saab ka koera kasvatuse küsimustes.

Info meie treenerite kohta leiad ülevalt loendist. Treenerite käest saad täpsemat infot treeningute kohta.

Olen Eesti Kennelliidu poolt atesteeritud rallikuulekuse koolitaja.

Pakun oma teadmisi treeningutel väiksetes gruppides sõnakuulelikkuses (SK), kuulekuskoolituses (KK) ja rallikuulekuses (RK).

Võimalikud on individuaaltrennid, mis toimuvad eelneval kokkuleppel. Kutsikate grupid käivad koos eri aegadel.

Treeningutele registreerumiseks palun eelnevalt ühendust võtta e-posti aadressil  varju.kuusemets@telia.ee, helista telefonil 5133 977 või kirjuta facebooki.

Koerasporti harrastan 2004. aastast. Minu esimene võistluskoer oli saksa lambakoer Flutwelle Derby. Temaga jõudsime harrastada erinevaid võistlusklasse tasemeni KK3, SK1 ja agility`t algtasemeni.

Rallikuulekusega hakkasin tegelema 2018.a. ja minu õpilased on jõudnud RK meistriklassi kõige kõrgema tasemeni. 2020. aastast olen ametlikult Eesti Kennelliidu rallikuulekuse spordiala koolitaja.

Ennast olen täiendanud erinevatel koolitustel/seminaridel, viimane detsembris 2021.a. Maarit Hellmanni sõnakuulelikkuse seminar.

Koolitatud sõbraga on lahe koos olla!


Pakun individuaalkoolitust motiveeritud koeraomanikele: kuulekuses (BH;KK;IGP), jäljeõppes (PJK;FH) ja ka näitusekoolituses.Info saamiseks võid helistada  või kirjutada e-maili.

Minust:

Kasvatan suuršnautsereid juba üle 20 a. Rahvusvaheliste alade koolitusest huvitusin 11 a tagasi. Enne seda olid SK ja oma pisikese norwichiga harrastasin lühiajaliselt agilityt. Kahjuks aga kõike korraga ei jõua ja valik langes rahvusvaheliste alade (IPO)IGP ja FH kasuks.

2011-2014 elasin Saksamaal ja sain oma teadmisi täiendada ja uuendada ka Saksamaa parimate treenerite seminaridel. Saksamaal elamise ajal oli minu  oma personaaltreerner Monika Herzberg, kes oma suursnautseriga  Bon Jovi von Tiveden saavutas 2013 a Suursnautserite IPO Maailma Meistrivõistlustel 5 nda koha.

Suuršnautser on küll kergesti koolitatav, kuid pakub väga suurt väljakutset  isemõtlejana. Olen õppinud olema oma koera väljapakutavast tegevusest ees ja tänu sellele olen ka kõigi oma koertega saavutanud  tulemused.Treenin põhiliselt positiivsel  meetodil, kuid  kasutan olenevalt koerast ka teisi meetodeid. Põhirõhk Pos- Neg- POS-POS.Mis see tähendab? Tule trenni ja saad teada!

Olen oma kõigi  koertega saavutanud  koolitusalased tulemused alates 2004 aastast:
Pamela: SKAVA 1, SKAVA-3
Phoenix Emperor Belphoebe Beats All: KK1,KK2,KK3,Rahvusvahelised alad BH, IPO1, FH1.
Phoenix Emperor IZZY I.D: BH,KK1
Phoenix Emperor Power Spice: KK1,KK2,KK3, BH, IPO 1,PJK 1,PJK 2, FH1 ,FH2 ,IPO -FH ,EST Meistrivõistluse 3 koht IPO -FH ja 2018 a EKL arvestuses  PJK/FH katekoorias Aastakoer 3
2017 a oktoober ISPU 1stl IGP-FH Maailma Meistrivõistlustel Tsehhis 33 osavõtja hulgas 13 koht.
Phoenix Emperor Sparkling Spy: BH,KK1,KK2,PJK1,PJK2,IGP1

Näitused on ka minu omakasvatatud  ja koolitatud koertel  samuti edukad:
Pamela: EST W03, EST CH,LVA CH, LTU CH,BALT CH, BLR CH
Phoenix Emperor Belphoebe Beats All: EST JCH, EST CH ,VDH Vet CH
Phoenix Emperor Izzy ID :EST JCH, EST W11 ,LVA W11 ,EST CH, LVA CH ,LTU CH ,BALT CH, VDH FrühSg13 ISPU CLSg13, VDH CH, C.I.E
Phoenix Emperor Power Spice : VDH JCH, EST JCH, EST CH, TLN WCup17
Phoenix Emperor Sparkling Spy: TLNJW19, EST JCH, EST W19, ESTJW19, LVA JCH, LTU JCH, BALT J CH, EST CH LVA CH, LTU CH, BALT CH.

Minu nimi on Kati Elvelt ja annan Raplamaa Koerteklubis agility treeninguid 2020 aasta kevadest.

Agilityt olen õppinud Eesti erinevate treenerite trennides ja kursustel. Olen läbinud mitmeid väliskohtunike treeningkursuseid ja seminare.

2021 aasta märtsis läbisin edukalt EKL koolitaja- ja katsekohtuniku põhikursuse teooria- ja praktika eksamid.

2022 veebruaris-märtsis õppisin koerte võimlemist füsioterapeut Kairi Agani praktilistes trennides.

Hetkel võistlen A3 SL klassis oma welshi springerspanjeliga ja aastal 2021 saavutasime Aasta Sportkoera 3. koha tiitli.

Pean oma trennides oluliseks, et ole sa võistlussportlane või harrastaja- trennis oled sa koeraga meeskond ja mõlemile peab treening olema parajalt arendav, pingutav, kuid ikka ja alati lõbus.

Mina olen Lauri ja tegelen Raplamaa koerteklubis kaitsekoolituse (rahvakeeli ka varrukas) treeningutega.
 
Kaitsekoolitus on mõeldud eelkõige teenistuskoerte tõugudele- saksalambakoer, dobermann, rottweiler, malinois ja teistele tõugudele, keda kasutatakse teenistuskoertena. 

Osadel tõugudel, nt. Saksalambakoer, on tõustandardis ette nähtud töökatse ehk aretuskontroll. Kui on plaanis koera aretuses kasutada, siis on kaitsekoolitus kohustuslik. Töökatse on kohustuslik ka näitusel kasutusklassis osalemiseks.

Kaitset teevad veel sportkoerad, kes soovivad osaleda IGP alal. IGP on koerte kolmevõistlus: jälg, kuulekus ja kaitse. Minu juures õpitakse kaitseosa ehk C osa. Kaitset võivad harrastada oma koeraga ka need inimesed kes soovivad arendada oma koera instinkte ning õppida oma koera kõrgel instinktil kontrollima. Mulle on ikka meeldinud öelda, et kui sa õpid oma koera kontrollima ka siis, kui tal on instinkt laes, siis kontrollid oma koera kõikjal ja igas olukorras.

Enda taustast niipalju, et esimene nö koolituskogemus pärineb ajast kui olin 7-8 aastane ja nägin kuidas sugulane koolitas oma Kollie tõugu koera. Sealt nähtut rakendasin maal vanaisa juures elava segaverelise koera peal. Õpetasin ta käsu peale istuma, lamama. 

Hiljem on oma koduseid pontusid vähem või rohkem koolitatud. Ikka niipalju, et oleksid enam- vähem kuulekad. Ka armeeteenistuses tegelesin koertega. Sealt pärineb esimene jäljeajamise teadmine ja ka kaitsetegevus.

Tänapäevasema koolitusega tutvumine algas 2005 või 2006 aastal kuulekusega (isiklikud tulemused KK1, KK3, BH mitu korda), hiljem  jälje ning kaitseosaga.  Teisi inimesi hakkasin koolitama 2011 aastal ja esimesena just kaitseosa. Inspiratsiooni sain alguses Tuukka Nikola (Soome) treeningutest ja hiljem osalesin 2x aastas Soomes,  Koeraspordi liidu treeninglaagrites. Kokku kuuel aastal.

Olen EKL atesteeritud kaitsekoolitaja ning ka tööalaselt olen seotud teenistuskoeraga. Minu koolitatud koerad on saavutanud tulemusi nii IGP aladel, aretuskontrollides ning C osa katsetel. Kolmel korral on saavutatud parima varrukakoera tiitel SLK näituste töökatsetel.

Hetkel on kodus kolm koera. Teenistuses olev tööliini saksalambakoer, noor hollandi lambakoer kes õpib tööks ja elukaaslase itaalia mastif.