Klubi talgud 25.05.24

posted in: Uudised | 0

Raplamaa Koerteklubi talgud möödusid hoogsas rütmis ja korralikus kuumuses, kuid meie klubilised tööd ei karda.

Kevad – suvi tuli nii ruttu ja kiiresti oli vaja hooldada trenniplatse ja halli.

Alustasime talgutega tegelikult juba neljapäeval, kui tuli kohale planeerimiskopaga Rivo ja ajas mulla laiali, koristas kivid ja silus pinna. Eelnevalt olime varunud kaks autokoormat mulda (ühe juba eelmine aasta Anna Kaia abiga) ning ikka jäi väheseks.

Päev varem kinnitas Marko infoposti sildid kruvidega, mis nukralt maapoole vaatasid, et need saaksid uuesti suunda näidata. Ning seadis muruniiduki töökorda.

Rita tõi meile talli juurde vett, et oleks juua nii inimestel ja kui ka taimedele.

Ingridi abikaasa meisterdas pingid istumiseks.

Rika toetas meie toitlustust 50 €’ga.

Kohtusime laupäeva hommikul kell 10:00.

Päev tuli ilma poolest kuum. Väljas oli päike ja temperatuur 30 kraadi sooja juures. Parim koht jahutuseks oli hall, kus sai puhkust päikesest ja kuumusest. Hallis oli 25 kraadi sooja.

Plaanis olid suured tööd:

– Halli pesu

– Platside niitmine

– Haljastus: mulla laiali ajamine, platsi silumine, muruseemne külvamine

– Liivakottide täitmine

– Pinkide värvimine

– Ruumide koristamine

Hommikul tuli meil kohale põhituumik vapraid koerasõprasid koos abilistega: Viktoria, Maila , Ülle, Ingrid, Kati, Anna Kaia, Varju, Sille koos kahe tubli mehe ja väikese pisipojaga. Hellike liitus meiega veidi hiljem.

Andrei oli abiks ühe platsi niitmisel.

Sille koos oma meesabijõuga tõid kohale veetünnid ja survepesuriga läks halli pesemiseks. Pärast sai pestud puhtaks ka kogu agility varustus tunnelitest takistusteni. Kokku kulus vett ca 3 kanti.

Anna Kaia tõi koorma liiva (umbes 300 kg), millega täita agility tunnelite paigal hoidmise kotte. Seda tööd tegid eriti visalt Anna Kaia, Kati, Hellike. Päeva lõpu poole aitasid veel pudeleid liivaga täita kõik, kes veel kohale olid jäänud.

Platside niitmiseks saime kokku 3 murutraktorit. Kaks traktorit tõid Sille meespere ja ühe traktori sai Varju renti oma sõbralt. Hiljem lohistasime kahe murutraktoriga veel siledaks planeeritud mullaplatsi, kuhu Ülle külvas muruseemne, seda olid küll hiired maiustanud. Eks siis hiljem näeme, kas midagi ka kasvama hakkab.

Kütust kulus meil üle 15 liitri.

Valmis said kaks eriti ilusat püsikute peenart. Kividest laotud äärtega ja mullaga täidetud. Sinna kulus 9 kotti mulda ja Eero hoidlast komposti. Samuti sai tehtud kaks suvelilledega potti. See ilu loodi võimsate naiste poolt: Ingrid, Ülle ja Maila.

Kaks väikest käsimuruniidukit olid ka kogu aeg töös, kõik väiksemad kohad oli vaja nendega toimetada. Nende vaprad juhid olid Viktoria ja Ülle. Ülle tõi ka meile halli veel ühe niiduki juurde. Nüüd meil rohkem töövahendeid millega hooldada.

Värvitud said Ingridi abikaasa poolt tehtud pingid ja Ingrid tegi veel kaks pinki juurde. Suur aitäh, et ta mõtles ka puhkamisele. Anna Kaia aitas muuseas kruvid pakkudesse lasta.

Tegime lõpuks veel pakkudest ühe trikiraja ja koorma alustest trepi. Et ikka koertel oleks huvitav ja toimekas.

Samuti sai hall omale seinale ilusa pildi, mille Ingrid meile annetas!

Lisaks täitsime veel sõiduteel olevaid aukusid, et halli juurde ikka oleks mõnus ka autoga sõita. Oma panuse andsid siin Viktoria ja Varju.

Korda sai jälle üks vahendite hoidmise ruum. Seda oli eriti mõnus korrastada, sest hallis sees oli meeldivalt jahe.

Talguliste kõhtu aitas täita 6 suurt pitsat Rapla Pizzakioskist, 2 suurt pudelit cokat, 2 kg maasikaid ja hulgaliselt morssi rabarbri ning piparmündiga. Plaanis olid ka pannkoogid, kuid seekord küpsetamiseni ei jõudnudki. Väsimus võttis võimust.

Talgud lõpetasime õhtueel kella 17 paiku.

Suur, suur aitäh kõigile osalejatele, pereliikmetele ja toetajatele!

Ilusad fotod klõpsas Anna Kaia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.